Yeni Tüketiciyi Yakalamak İçin Market Tasarımının Önemi

Yeni Tüketiciyi Yakalamak İçin Market Tasarımının Önemi

2020, dünyanın çevrimiçi olduğu yıl olarak hatırlanacak. Dünyanın dört bir yanındaki perakendeciler, uyarı yapılmadan mağaza içi tekliflerini geçici olarak bir kenara bırakmaya ve çevrimiçi operasyonlarını benzeri görülmemiş bir hızla güçlendirmeye zorlandı. Sadece birkaç ay içinde, artan tüketici eğilimleri hızlandı, örneğin temassız alışveriş ve ödemeler ana akım haline geldi ve çevrimiçi ortama geçiş, artan talep ve perakendecilerin dijital yeteneklerine ilişkin daha yüksek beklentilerle sonuçlandı.
E-ticaretin bu görünüşte önlenemez büyümesi, fiziksel mağazaların dijitalle olan yoğun rekabetten sağ çıkıp çıkmayacağı veya bir kez daha gerçek çok kanallı uyum içinde performans gösterip gösteremeyeceği sorusunu gündeme getiriyor. Ancak tuğla ve harcın fiziksel doğası – dijital olarak kopyalanması zor olan dokunsal ve duyusal yetenekleriyle – bu kanalı tam olarak farklı kılan şeydir. Fiziksel olandan yaygın olarak kopukluk, tüketicilerin mağazada alışveriş yapmanın sosyal yönünün tadını çıkarmak ve gezinmek için zaman harcamak yerine, başka bir çevrimiçi işleminkini aşan bir deneyim arzuladıkları anlamına geliyor. Peki perakendeciler, iyileştirilmiş operasyonlarla çevik, duyarlı bir ortam yaratırken müşterileri mağazada harcamaya ikna edecek şekilde akıllı tasarımı nasıl uygulayabilir?Çekici market tasarım ortamı yaratmak

Etkili perakende tasarımı, bir işletmenin kârlılığı üzerinde geniş kapsamlı bir etkiye sahip olabilir ve mağaza tasarımlarının %40'a varan potansiyel satış artışına yol açması mümkündür. 2020 ve sonrasının etkisi perakende sektörüne nüfuz etmeye devam edecek, bu nedenle perakendecilerin fiziksel alışveriş deneyimindeki hayati dönüşümleri hızlandırmaları ve müşteri güvenini artırmak için güvenliği nasıl iletebileceklerini düşünmeleri gerekecek. Perakende mağaza tasarımı, müşteri deneyimi için önemli bir belirleyici faktördür, bu nedenle bunu ele almak için dikkatlice düşünülmelidir.

İyi market tasarımında kayıp önleme ve estetiği dengelemek önemlidir

'Yeni normal'in beklentilerini karşılarken estetik ve kayıp önleme arasındaki dengeyi ele almanın bir yolu, yeni mağaza konseptleriyle uyumlu teknolojilere yatırım yapmaktır. İlk temas noktası olarak, bir mağazanın girişi düzgün ve doğru etkiyi yaratmak için davetkar olmalıdır. EAS'de kullanılan elektroniği yeniden yapılandırarak, etiket tasarımını geliştirerek ve benzersiz ürün koruması sağlayarak Green Mimarlık, tasarım olanaklarını sonuna kadar açtı, yani perakendeciler artık girişte veya mağazada ödün vermek zorunda değiller ve ödün vermeyen kayıp önlemeye yatırım yapabilirler. genel mağaza tasarımı vizyonunda.

Açık satışın önemi

Tüketici duyguları, alışveriş deneyimi için kilit bir tetikleyicidir ve tüketiciler, görme dışında, dijital bir kanal aracılığıyla kopyalanamayan duyusal uyaranlara doğrudan yanıt verir. Bunu etkilemek için perakendecilerin çoğu, insanların dokunması, hissetmesi, koklaması ve incelemesi için malların sergilendiği açık bir ortam için çaba gösterir. Ancak yenilikçi ve teknolojik olarak gelişmiş hırsızlık önleme çözümleri olmadan, bu bütünsel yaklaşım, perakendecileri toplamaya hazır binlerce ürünle tamamen açık bırakabilir. Green Mimarlığın market tasarımları perakende teknolojisi çözümleri, güvenlikten ödün vermeden bu açık teşhir satışına olanak tanır. Buna ek olarak, estetik tasarım sağduyuludur ve korunan ürünleri uygun bir alışveriş deneyimi sunmak ve genel mağaza tasarımından ödün vermemek için tamamlar.

İyi mağaza tasarımı ile mağaza operasyonlarını dönüştürmek

2020, çevrimiçine geçişin yanı sıra, daha önce anlaşılan müşteri deneyimini etkilemenin yanı sıra geleneksel mağaza operasyonlarına bir dizi yeni talep getirdi. Mağaza tasarımını kullanmak ve daha güvenli deneyimler sağlamak için yeni süreçleri ve teknolojileri uygulamak, ileriye dönük müşterilerin endişelerini azaltmak için kritik olacaktır
Perakendecileri bu hızlı değişiklikleri yönetmede destekleyen Green Mimarlık , market tasarımlarını bu çerçevede sunar. Bu tasarımlar doluluk seviyelerine doğrudan yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda müşteri akışını kolaylaştırmaya yardımcı olur ve tüketicilere mağazanın sosyal mesafe düzenlemelerine uyduğuna dair güven verir.

Müşteri deneyimi anahtardır

Etkili market tasarımı, müşterilerle etkileşim kurmak ve uzun süreli ilişkiler kurmak için önemli bir araçtır ve akıllı tasarım yoluyla mağazanın potansiyelini nasıl en üst düzeye çıkaracağını öğrenen mağazalar, artan ziyaretçi sayısı ve azalan küçülme görecektir. Kayıp önleme için ince tasarım öğelerine sahip bir mağaza hazırlamak, perakende satış için tam anlamıyla kapıları açacaktır.

Green Mimarlik

Tarih ve Sanattan ilham alıp günümüze uyarlayarak, geleceğe ışık tutmayı planladık.

İletişim Bilgileri

Şeyhli, Kaynarca Cd. No: 17, 34912 Pendik/İstanbul

info@greenmimarlik.com (+90) 216 969 46 38